Ś.P. Komandor Maciej Gumplowicz

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy Żeglarze,

Poczuwam się do smutnego obowiązku przekazania Wam, jako znajomym, kolegom i przyjaciołom, informacji o odejściu na wieczną wachtę

Komandora MACIEJA BRONISŁAWA GUMPLOWICZA

Maciej zmarł w Londynie dnia 9 lipca 2019.
Jego rodzina nie jest gotowa na przyjmowanie kondolencji i w jej imieniu proszę o ich powstrzymanie. Informacje dotyczące pogrzebu nie są narazie dostępne.
Wiadomość o Jego śmierci przekazuję Wam wszystkim, ponieważ jako lekarz z zawodu i żeglarz z zamiłowania był również znaną osobą publiczną. Lekarzem o specjalizacji ginekologia był przez ponad pół wieku a w żeglarstwie dawał się poznać jeszcze dłużej bo już od roku 1955 w Warszawie i w Polsce.
Od roku 1975 zamieszkał w Londynie, gdzie pracował w swoim zawodzie i aż do emerytury prowadził własny gabinet i praktykę lekarską. Był założycielem Yacht Klubu Polski Londyn i przez wiele lat jego komandorem, jak również Wicekomandorem Honorowym Zarządu Głównego YKP w Polsce.
Miał jachtowe patenty kapitańskie Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Royal Yachting Association w Wielkiej Brytanii. Prowadził i brał udział w wielu znaczących, oceanicznych, krajowych i zagranicznych rejsach żeglarskich. Między innymi w historycznym polskim “wyścigu” na Horn, na jachcie «Konstanty Maciejewicz», w latach 1972-73 oraz w regatach Parmelia z Cape Town do Freemantle, na jachcie Gipsy Moth, w roku 1979.
Koledzy z YKP Londyn życzą Mu spokojnej żeglugi po Oceanie Wieczności.
Jerzy Knabe

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.