III Regaty Dookoła Wyspy Wight!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w III edycji Regat Dookoła Wyspy Wight, które w tym roku odbędą się w dniach 5-7 maja w ramach obchodów 75. rocznicy obrony Wyspy Wight przez ORP „Błyskawicę”.

Wyścig rozpocznie i zakończy się w Cowes Yacht Haven Marina – po opłynięciu malowniczej wyspy, w tym legendarnych Needles, w sali mariny odbędzie się huczna  impreza dla załóg podczas której zwycięskiej załodze wręczony zostanie „Puchar Ambasadora” ufundowany przez Ambasadę RP w Londynie pod honorowym patronatem Ambasadora Arkadego Rzegockiego. W planach grill, koncert zespołu szantowatego i zabawa do rana!

Podczas pobytu w macierzystej stoczni w Cowes, w nocy z 4 na 5 maja 1942 roku, załoga ORP „Błyskawicy” pod dowództwem komandora porucznika Wojciecha Franckiego, odparła ogniem dział nalot niemieckiej Luftwaffe na miasto oraz aktywnie uczestniczyła w gaszeniu pożarów i niesieniu pomocy poszkodowanymW dowód wdzięczności dowódca okrętu otrzymał od mieszkańców Cowes pamiątkowy medal, a rocznica zdarzenia jest corocznie upamiętniana uroczystościami z udziałem władz miasta. W 2004 roku,  jeden z placów miasta otrzymał nazwę „Francki Place”. W ramach obchodów 75 rocznicy w Cowes planowane jest wiele imprez i koncertów okolicznościowych.

Indywidualni żeglarze oraz skipperzy zainteresowani zgłoszeniem załóg i jachtów proszeni są o kontakt pod adresem sekretarz@londyn.ykp.pl. Szczegóły organizacyjne zostaną przekazane przez Komitet Regatowy.

Termin: 5-7.05 (piątek-sobota). Zaokrętowanie dla załóg w klasie Benetau First w marinie Port Solent w piątek. Stamtąd płyniemy do Cowes. Pozostałych prosimy o stawienie się 5 maja w marinie Cowes Yacht Haven gdzie odbędzie się odprawa. Start regat w sobotę rano, noclegi na jachtach w Cowes Yacht Haven. Zakończenie Regat w niedzielę rano.

Jachty:  Zapewniamy czarter  Beneteau First 40.7 (klasa główna) w cenie 1440 GBP, jest też mozliwośc startu na dowolnej jednostce w klasie Open z zastosowaniem przeliczników. Zgłaszany jacht powinien miec certyfikat klasy, odpowiednie ubezpieczenie i wyposażenie ratunkowe klasy 4. Załoga regatowa to maksymalnie 8 osób.

Opłata wpisowa wynosi 100GBP za jacht.

Relacja z ubiegłorocznej II edycji regat dostępna jest w linku tutaj.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.